Освітні програми, що реалізуються в закладі освіти

Свалявський навчально-виховний комплекс № 12 у 2018-2019 навчальному році реалізує освітні програми відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Концепції Нової української школи (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», з метою впровадження Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21.02.2018 (у 1 класах), Державного стандарту загальної початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011 (у 2-4-х класах).
        Визначені Концепцією Нової української школи пріоритети реформування загальної середньої освіти знаходять своє відображення в Державному стандарті початкової освіти (2018). Державний стандарт застосовується з 1 вересня 2018 р. для учнів, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти (для учнів 1-х класів). У 2-4-х класах реалізується Державний стандарт початкової загальної освіти (2011).
     З урахуванням поетапного переходу закладів освіти на здійснення діяльності за новим Державним стандартом у 2018/2019 навчальному році освітня програма закладу освіти розроблена на основі: для 1 класів – Державного стандарту початкової освіти (2018), типових освітніх програм (наказ МОН України від 21.03.2018 № 268); для 2-4 класів – Державного стандарту початкової загальної освіти (2011), типових освітніх програм (наказ МОН України від 20.04.2018 № 407).
     Учні 1-го класу навчатимуться за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Шияна Р.Б. Особливості Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом Р. Б. Шияна, полягають у структуруванні змісту початкової освіти за освітніми галузями та представленні його інтеграції в навчальних предметах, що визначені навчальним планом. Запропонована у програмі інтеграція забезпечує умови для формування в молодших школярів цілісної картини світу, здатності сприймати предмети і явища різнобічно, системно та визначати практичне застосування вивченого.
       Учні 2-4 класів навчатимуться за Державним стандартом початкової, базової та повної загальної середньої освіти, на основі Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів 11-ти річної школи з українською мовою навчання, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407
     Щоб забезпечити формування особистості, яка б володіла знаннями, вміннями і навичками ефективного спілкування, збагачувала свій комунікативний досвід, зберігала культурно-мовленнєві традиції українського народу, ввічливо ставилася до співрозмовника, цінувала й розуміла іншу точку зору; дбайливо ставилася до слова, вміло й доречно використовувала його у власному мовленні в 2 класі відводиться 1 година на вивчення курсу «Риторика». Вивчення курсу буде здійснюватися за навчальним посібником «Риторика», 1 клас, (автори В.О.Науменко, М.Д. Захарійчук. – Київ: Літера ЛТД, 2007) .
       В 3 класі вчителька використає 1 годину для кращого вивчення математики, формувати загальнонавчальні вміння і навички учнів, розвивати інтелектуальні і творчі здібності. Вивчення курсу буде здійснюватися за навчальним посібником «Елементи геометрії», 3 клас, (автори А.Седеревічене, Л.Нивидома).
            Щоб сприяти духовно-моральному розвиткові дітей, прищеплювати їм любов до Бога, до ближнього, до України, ознайомлювати з національними культурними надбаннями, християнськими моральними чеснотами; людяністю, милосердям, пошаною тощо в 4 класі відводиться 1 година на вивчення курсу «Християнська етика в українській культурі». Вивчення курсу буде здійснюватися за навчальним посібником «Християнська етика в українській культурі» 3 клас, (автори Ігумен Лонгин (Чернуха), Е.Белкіна).
       Дошкільні групи працюють за Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція) , затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.05.2012 року № 615 та оновленою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» О.І.Білан, за загальною редакцією О.В.Низьковської, рекомендованою Міністерством освіти і науки України, лист Міністерства освіти і науки України від 23.05.2017р. №1/11-4988 та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 «Про гранично допустиме навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності»
      У 2018 - 2019 навчальному році Свалявський навчально — виховний комплекс №12 працюватиме над проблемним питанням «Формування інтелектуальної культури особистості молодшого школяра в умовах навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу», а у дошкільних групах пріоритетним буде національно-патріотичний напрямок навчання та виховання.